Kayıp Veri Kurtarmak için Ücretsiz Veri Kurtarma Sihirbazı Nasıl Kullanılır?

diskpart

Kayıp Veri Kurtarmak için Ücretsiz Veri Kurtarma Sihirbazı Nasıl Kullanılır?

Ücretsiz EaseUS Data Recovery Wizard; güvenli ve etkili veri kurtarma aracı, size en iyi veri kurtarma deneyimini sunar. EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı nasıl çalışır? Sadece basit aşamalarla tüm verilerinizi geri kurtarabilirsiniz.

1. Aşama: Programı Çalıştırınız ve Bir Tarama Başlatınız

Her şeyden önce lütfen programı indirin ve bilgisayarınıza kurun (verilerinizi kaybettiğiniz diske KURMAYIN, aksi takdirde kaybolan dosya ve verilerin üzerine yazılır.).

Verinin Aranmaya Başlanacağı Bir Yer Seçiniz

Lütfen, verileri bulmaya başlamak için; Masaüstü, Windows Kitaplıkları, Hard Disk Sürücüleri, Kayıp Hard Disk Sürücüleri gibi yerlerden birini seçin (Bu seçenek; bir bölümü silme, bir bölümü kaybetme veya yeniden bölme işleminin sebep olduğu bir veri kaybı durumu için uygundur. Programımız bölüm tablosunu okuyacak ve altındaki silinmiş tüm bölüm bilgilerini listeleyecektir.)

EaseUS hard drive recovery tool with User Guide 2

2. Aşama: Bilgisayarınızı veya Aygıtınızı Tarayın

Programın üst kısmında kurtarma durumunu gösteren işlem çubuğu bulunur. Çubuğun yanında bir Durdur ve Duraklat düğmesi vardır. Duraklat düğmesi, taramayı geçici olarak duraklatmanıza ve daha sonra devam ettirmenize imkan tanır. İşlem çubuğunun altındaki tahmini kalan süre ve tarama işleminin durumu yüzde olarak gösterilir.

EaseUS hard drive recovery tool with User Guide 3

İlk tarama teknik olarak çok hızlı olacaktır. Programımız, öncelikle geri dönüşüm kutusundan basit olarak silinen veya temizlenen tüm dosyaları listeleyecektir. Bir açılır pencere; başlangıçta, ilk tarama sonucunu aldıktan sonra daha iyi düzeyde bir kurtarma için Derin Tarama’yı kullanmanızı başlangıçta hatırlatacaktır. Derin Tarama’yı aşağıdaki iki durumda kullanın:

1. İlk taramada ihtiyacınız olan dosyaları bulamazsınız.
2. Kurtarılan dosyalar doğru şekilde açılmazsa.

Sol alt bölümdeki Derin Tarama’ya tıklanılmasıyla; programımız sektör taraması ile yeni bir sektör gerçekleştirecektir ve bu ilk taramadan daha uzun sürecektir. Lütfen tahammül göstermenizi istirham ediyoruz ve lüzum olmadıkça işlemi yarıda kesmeyin.

EaseUS hard drive recovery tool with User Guide 4

3. Aşama: Dosyaların Önizlemesi ve Kurtarılması

Tarama sonucu arayüzü 3 kısma bölünmüştür. Soldaki Dizin Ağacı Listesi; dosyaların hızlı filtrelenmesi için, size (Konum, Tür ve Zamana göre) 3 yöntem sunar. Ortadaki pencerede; daha fazla bilgi (tarih ve tür) ile, sol pencerede seçilen klasörün altındaki tüm dosyalar ve klasörler görüntülenir. Sağ taraftaki pencerede; orta pencerede seçilen dosya hakkında bilgi ve küçük bir resim görüntülenir. Programdaki bazı belirli dosya türlerini önizlemek için bir Önizleme seçeneği sunar.

EaseUS hard drive recovery tool with User Guide 5

Önizleme veya arama yaptıktan sonra, hedeflenen dosyaları seçebilir ve bunları bilgisayarınıza veya depolama aygıtınıza kurtarmak ve kaydetmek için Kurtar düğmesine basabilirsiniz (dosyaları kaydetme işlemini, dosyaları kaybettiğiniz sürücüye veya cihaza YAPMAYIN).

EaseUS hard drive recovery tool with User Guide 5

Ayrıca, Tarama Durumunu Dışa Aktar’ı tıklayarak tarama sonuçlarının dışa aktarımını yapabilirsiniz ve Tarama Durumunu İçe Aktar’ı tıklayarak, herhangi bir zamanda tekrar tarama yapmadan başka bir kurtarma gerçekleştirmek için tarama sonuçlarını içe aktarımını yapabilirsiniz.

EaseUS hard drive recovery tool with User Guide 6

Leave Comment

Your email address will not be published.

Merhaba,
Yeni yerimize taşındık ve oyuncular için gamer kafe kurduk. Bilgisayar tamir işlerimizi buradan devam ettiriyoruz.Adresimiz: pınartepe mahallesi gerede caddesi no:1/3A therapy internet kafe. Buraya tıklayarak konum açabilirsiniz.